YIRTIK UÇURTMA

Oca 16, 2013   //   Yazar: Monc Live   //    //  Yorum Yapılmadı
When:
27 Temmuz 2019 all-day
2019-07-27T00:00:00+03:00
2019-07-28T00:00:00+03:00
Where:
Monc Live
Suadiye
Kazım Özalp Sk. No:60, 34740 Kadıköy/İstanbul
Türkiye
Contact:
Monc Live
0216 410 39 37

YIRTIK UÇURTMA / 23:00

Modern rock müziğin sesleriyle, yaşadığımız topraklara özgü kültürel ve müzikal motifleri başarılı bir şekilde sentezleyip, kendine has yorumu ve duruşu ile Türkçe rock ve Anadolu rock tarzını yıllardır özenle temsil eden başarılı bir grup Yırtık Uçurtma.

1996 yılında kurulan Yırtık Uçurtma, kendi besteleri, başarılı ‘cover’ları, kendine has yorumu ve kişilikli tavrıyla kendi tarzını oluşturdu. Sahnede dinleyicileri ile samimi diyalogları ve içtenliği ile de kendini sevdiren Yırtık Uçurtma, coşkulu ve enerjik sahne performansı ile konserlerinde kendi şarkıları ve ‘cover’lardan oluşan repertuarı ile beğeni topladı.

2001 yılında “Yırtık Uçurtma” isimli ilk albümünü yayınladı. Türkiye’nin bilinen birçok grubu ve sanatçısıyla aynı sahneyi paylaşan Yırtık Uçurtma, Anadolu Rock tarzının duayeni; Cem Karaca, Moğollar, Erkin Koray gibi isimlerle de yıllar içerisinde birçok kez aynı sahneleri paylaştı. Yırtık Uçurtma ayrıca, Yavuz Çetin anısına yayınlanan “Gitarın Asi Çocukları” albümünde “Çığlık” isimli parçasıyla, Cem Karaca, Kazım Koyuncu, Cahit Berkay ve Serdar Öztop gibi ustalarla birlikte yer aldı.

2005 yılına gelindiğinde, Yırtık Uçurtma yeni şarkılarını “İki” isimli albümü ile Serdar Öztop işbirliğinde Öztop Müzik etiketi ile yayınladı.

2009 yılında, ilk albümde akustik verisyonu ile yer alan “Yalnız Sen” şarkısının rock ballad tarzındaki yeni düzenlemesi ile “Hâlâ Yalnız Sen” isimli single çalışmasını sosyal medya aracılığıyla yayınladı ve aynı çalışmanın ismini taşıyan Türkiye turnesine çıktı. Birçok şehirde verdiği konserlerde büyük ilgi ile karşılananırken, bu turne Yırtık Uçurtma için yeni projelere ve yeni çalışmalara zemin hazırlayarak Türkiye çapında büyük bir kitleye ulaşmasını sağladı.

2013 yılında “Yırtık Uçurtma 3, Yeni Nefes” isimli üçüncü albümüyle sevenleriyle buluştu. Yıllardır başarıyla icra ettiği Anadolu Rock tarzına getirdiği farklı yorumuyla çıkışı yakalayan grup, kendi bestelerinin de yer aldığı on parçalık albümünü Anadolu Müzik Yapım etiketiyle yayınlayarak listelerdeki yerini aldı.
Grup, “Hala Yalnız Sen” adlı parçalarına dizilerin başarılı oyuncusu Arda Kural, sinema sanatçısı Çetin Yeltekin ve 2009 Miss Model Of World ikincisi Derya Çimen’in rol aldığı ve Osman Beltekin’in yönetmenliğini yaptığı başarılı bir video klip çekti.
Albümün ikinci video klibi ise başlıca dikkat çeken ve beğeni toplayan bir diğer eser, Yırtık Uçurtman’nın kendi tarzında yeniden düzenlediği, daha önceleri usta sanatçı Edip Akbayram’ın sesinden dinlediğimiz, Türk Müziği’ne sayısız başyapıt kazandırmış usta besteci Ethem Adnan Ergil’in ünlü bestesi “Hava Nasıl Oralarda” ya çekti. Klipte ünlü bayan ralli pilotu “Simin Bıçakcıoğlu” ve usta oyuncu “Erkan Bektaş” rol aldı.

“Daima üretim” anlayışıyla, yeni eserler için stüdyo çalışmalarına da devam ederken;
Enerjileri, müzikal kaliteleri, seyirciyle etkileşimi yüksek sahne performaslarıyla da konserlerde fark oluşturan Yırtık Uçurtma, yeni konserlerde, yeni şarkılarla sevenleriyle daha fazla birlikte olmaya devam edecek.
Yırtık Uçurtma hakkındaki tüm güncel haberler, bilgiler, videolar, vs. ve gruba ulaşmak için aşağıdaki web platform linklerinden yararlanabilirsiniz.
Solist: Alper Yazıcı
Elektrik Gitar: Yaren Karahasan
Bas Gitar: Alper Akın
Davul: Şenel Aytaş
https://www.youtube.com/channel/UCO5p-EItftvNJa7q5rAcwFw/videos
http://www.facebook.com/yirtikucurtma

http://www.yirtikucurtma.com

Yorum yap

Gelecek Konserler

There are no upcoming events.