ÖZGÜR AKKUŞ

Oca 16, 2013   //   Yazar: Monc Live   //    //  Yorum Yapılmadı
When:
21 Mart 2018 all-day
2018-03-21T00:00:00+03:00
2018-03-22T00:00:00+03:00
Where:
Monc Live
Suadiye
Kazım Özalp Sk. No:60, 34740 Kadıköy/İstanbul
Türkiye
Contact:
Monc Live
0216 410 39 37

ÖZGÜR AKKUŞ / 22:00

Özgür Akkuş müzik hayatına 1993 yılında Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde Seha Okuş ve Adnan Ataman’dan Halk Müziği eğitimi alarak başladı.1994 – 2002 senesinde eğitim gördüğü Marmara Üniversitesi Opera Şan Ana Sanat Dalı’ndan başarıyla mezun oldu.
Sayısız albüm de profesyonel vokal ve vokal koçluğu yaptı.
2000 senesinde Melih Kibar yorumculuk yarışmasında 1.lik ödülü aldı ve Melih Kibar orkestrası ile sayısız konsere imza attı.
Aynı yıl Kerem Alışık-Kerem Misali isimli proje albümünde klip şarkısı olan ‘‘ Kerem Misali’’ isimli eserini seslendirdi ve büyük beğeni topladı.
2004 senesinde başarılı yorumcu Nilgünün – Pervane adlı albümünde ” Yıllar Yollar ” isimli Özgür Akkuş eserini seslendirdi ve aylarca pop listelerinde birinci sırada kalarak 2005 senesinin en beğenilen şarkılarından biri oldu.
2006 senesinde NR1 Cover albümünde iki ingilizce şarkı seslendirdi.
2010 ocak ayında ilk albümü olan “Özgürüm” DMC etiketiyle piyasaya çıktı. ” Yıldıray Gürgen ” yönetmenliğinde gerçekleştirilen albüm de – Kayıp Şehir, Radyoda Yine Sezen Çalıyor, Benim Sevgim, Bir Boşluk Var- isimli eserleriyle pop listelerinde en üst sıralarda yer aldı ve milyonların büyük beğenisini topladı.
2010 aralıkta DMC&SRS etiketiyle 6 eserden oluşan ‘‘Özgürüm Remixes’’ isimli albümü çıktı ve büyük beğeni topladı. Albümde İndim Havuz Başına , Kemer Oyunu ve Radyoda Yine Sezen Çalıyor isimli eserlerin cover versiyonları yer aldı. Albümde stüdyo aşamasında Seçkin Özer ve İlker Tandoğan ile çalıştı
2011 senesinde Kral Tv Müzik Ödülleri’nde en iyi çıkış yapan sanatçı kategorisinde aday gösterildi .
2014 yeni albümün ilk single çalışması “Kaba Saba” isimli şarkısı Şafak Karaman Production etiketiyle piyasaya çıktı. Ve ilk haftadan büyük beğeni toplayarak listelerde kendine yer buldu. Pop ve Akustik versiyon halinde dijital platformda çıkış yapan sanatçı her iki versiyon içinde Şafak Karaman yönetmenliğinde klip çalışması yaptı ve büyük beğeni topladı.
2015 Şubat ayında vizyona giren, Özcan Deniz filmi olan “Sevimli Tehlikeli” isimli filmin soundtrack şarkısı “Tut Kalbimi” adlı eseri seslendirdi. Erkan Nas yönetmeliğinde aynı esere video klip çekildi ve hem şarkı hem klip büyük beğeni topladı .
2015 Mayıs ayında vizyona giren ANS & Abdullah Oğuz yönetmeliğinde çekilen “Senden Bana Kalan” isimli film’in sound track şarkısı ” Ölünce Sevemezsem Seni ” isimli eseri seslendirdi . 20 sene önce ayna grubundan Cemil Özeren’in besleyip söylediği hafızalardan silinmeyecek bu eser bugün Özgür Akkuş’un eşsiz yorumculuğunda tekrar gündeme geldi.
2015 Kanal D bünyesinde yayınlanan “Küçük Ağa” dizisinde “Kaba Saba” isimli eseri kullanıldı ve büyük beğeni topladı.
2015 yılında 8 Eserden oluşan BEN HALA SENDETİM Albümünü Şafak KARAMAN production etiketiyle dinleyicisiyle buluştu.
Albümde klip çekilen eserler Sırasıyla KABASABA , BEN HALA SENDEYİM , PAMUK ÇIÇEĞİM , YILLAR YILLAR. Klip yönetmenliğini usta yönetmen İMRE HAYDAROĞLU Eşliğinde gerçekleşti.
Yeni Single Çalışması DMC etiketiyle mart, nisan döneminde digital platformda dinleyicisiyle buluşacak.

Yorum yap

Gelecek Konserler

There are no upcoming events.